۲۰۲۴ ۲۵ July - پنجشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳
کد خبر: ۱۰۸۹
۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۹
رصد (596)

اندیشکده ها و رسانه های خارجی

۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۹
نویسنده : هیئت تحریریه سایت طنین

اقدام تحریک‌آمیز «نتانیاهو»

بنیامین نتانیاهو در ادامه تشدید جنگ اشغالگران علیه قدس اشغالی، نشست کابینه خود را در تونلی در نزدیکی مسجدالاقصی برگزار کرد که مهمترین محور آن، تصویب طرحهای جدید برای شهرک سازی صهیونیستی بود.

یاوه گویی های جدید بن گویر

وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی به همراه شماری از شهرک‌نشینان و تحت تدابیر شدید امنیتی وارد صحن‌های مسجدالاقصی شد و اظهارات تحریک‌آمیز خود درباره اینکه «حاکمیت قدس از آن اسرائیل است» را تکرار کرد.

فرار دسته‌جمعی صهیونیست‌ها

روزنامه عبری زبان معاریو در مقاله‌ای با عنوان «اعتیاد اسرائیل به سامانه دفاع موشکی گنبد آهنین» نوشت: رژیم صهیونیستی در جریان هر حمله‌ای، به این سامانه پناه می‌برد. صهیونیست‌ها عادت کرده‌اند شاهد حمله باشند و بعد فرار کرده و پنهان شوند. این رفتار ناشی از ضعف رژیم صهیونیستی در واکنش به حملات نیروهای مقاومت است. این رژیم یک مشکل بزرگ در قبال نحوه برخورد با حملات گروه‌های مقاومت دارد.

۱۰۰ نظامی اسرائیلی مسموم شدند

شبکه رژیم صهیونیستی (کان) اعتراف کرد بیش از ۱۰۰ نظامی اسرائیلی به دلایل نامعلومی در یکی از پایگاه‌های ارتش در جنوب (فلسطین اشغالی) مسموم شدند. رسانه عبری زبان حاضر به اعطای جزئیات بیشتری در مورد شرایط جسمانی حال حاضر نظامیان صهیونیست نشد.

۱۰۰۰ تیراندازی با ۸۷ کشته در مدارس آمریکا

تازه‌ترین آمارهای رسمی منتشرشده در آمریکا نشان می‌دهد از سال ۲۰۱۸ تاکنون نزدیک به ۱۰۵۰ مورد تیراندازی و شلیک مستقیم در مدارس آمریکا رخ داده است؛ در این تیراندازی‌ها دست‌کم ۸۷ دانش‌آموز یا معلم کشته شده‌اند.

دومینوی ورشکستگی‌ها در آمریکا به رسانه‌ها رسید

در تازه ترین گزارش از بحران مالی؛ غول رسانه‌ای آمریکایی کاناداییِ «وایس مدیا» اعلام ورشکستگی کرد.

انتقاد نماینده کنگره از افزایش توقف‌ناپذیر بدهی‌های آمریکا

بایرون دونالدز: ما ۳۲ تریلیون دلار بدهی داریم. با مخارج دولت بایدن ۱۰ سال دیگر ۵۴ تریلیون دلار بدهی خواهیم داشت که دیوانه‌کننده است.

اعتراض شدید چین به اظهارات رهبران گروه هفت در هیروشیما

وزارت خارجه چین: دورانی که چند کشور توسعه‌یافته در غرب به طور ناخواسته در امور داخلی سایر کشور‌ها دخالت می‌کردند و امور جهانی را دستکاری می‌کردند، برای همیشه از بین رفته است.کشورهای گروه هفت بر حل مشکلات خود تمرکز کنند و از تشکیل همگروه‌های انحصاری و مهار و سرکوب دیگر کشور‌ها دست بردارند.

تلاش عربستان برای شتاب در انتخاب رئیس جمهور لبنان

الدیار نوشت: این باور وجود دارد که عربستان به عنوان رئیس اجلاس سران عرب حضور و تعاملات مستقیم خود با لبنان را تقویت خواهد کرد و در خصوص انتخاب رئیس جمهوری لبنان تلاش بیشتری می‌کند و از طرف‌های لبنانی نیز خواسته این موضوع را با رویکردی مثبت دنبال کنند.

دومین خطر بزرگ جهان در دو سال آینده چیست؟

بر اساس گزارش جهانی ریسک‌های مجمع جهانی اقتصاد در سال ۲۰۲۳، آب‌وهوای شدید به‌عنوان دومین خطر بزرگ جهان در دو سال آینده و سومین خطر بزرگ در ۱۰ سال آینده رتبه‌بندی شده است. بزرگ‌ترین خطر در ۱۰ سال آینده به عنوان یک شکست در کاهش تغییرات آب‌وهوایی است.

  • ارسال نظرات
  • پربازدیدترین ها آخرین اخبار
  • پربحث ترین ها پرطرفدارترین ها