۲۰۲۴ ۲۵ July - پنجشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳
کد خبر: ۱۰۹۳
۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۹
رصد (598)

اندیشکده ها و رسانه های خارجی

۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۹
نویسنده : هیئت تحریریه سایت طنین

لفاظی جدید‌ صهیونیست ها علیه ایران

- بنیامین نتانیاهو: اسرائیل همیشه ایران را غافلگیر می‌کند و همه دشمنان خود را غافلگیر خواهیم کرد. ائتلاف ما منسجم باقی خواهد ماند و من مسئول آنچه در اپوزیسیون اتفاق می افتد، نیستم.

- «تساحی هنگبی» رئیس شورای امنیت رژیم صهیونیستی: اسرائیل توانسته تا در برنامه صلح آمیز هسته ای ایران تأخیر ایجاد کند. ایران در زمینه غنی سازی اورانیوم به طرز بی سابقه ای پیشرفت داشته است.

نشریه هیل: بایدن فاقد راهبرد در قبال ایران است

«هیل»، نشریه نزدیک به کنگره آمریکا در مطلبی نوشت: جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده فاقد سیاست در قبال ایران است و رویکرد او باعث ایجاد سردرگمی شده است.

بورل: هفته‌ها و ماه‌های آینده برای جنگ اوکراین، حیاتی است

«جوزپ بورل»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: تمرکز ما در مرحله بعدی بر ارائه حمایت نظامی از اوکراین خواهد بود و اجماع کشورهای اروپایی در این مورد وجود دارد. این پشتیبانی نظامی با ارائه مهمات، سلاح، آموزش، مشاوره و کمک انجام خواهد شد. تا پایان سال جاری، ما بیش از 30 هزار سرباز اوکراینی را آموزش خواهیم داد که بیش از تصور ماست. هفته‌ها و ماه‌های آینده برای جنگ اوکراین مهم و حیاتی خواهد بود.

کاخ سفید: آمریکا از حمله به خاک روسیه حمایت نمی‌کند

به نقل از الجزیره،کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد که ما اطلاعاتی در مورد حمله بلگراد نداریم و به نظر می‌رسد که گروه‌های روسی هوادار جنگ در اوکراین پشت آن هستند. ما از هرگونه حمایت از حمله به خاک روسیه جلوگیری می‌کنیم و بر اطمینان از اینکه اوکراین می‌تواند از خود دفاع کند تمرکز می‌کنیم.

صدراعظم آلمان: بایدن بهتر از ترامپ است

صدراعظم آلمان: ترامپ گزینه خوبی برای آلمان و آمریکا نیست. بایدن دقیقاً می‌داند که برای جلوگیری از جنگ جهانی باید چه‌کار کند.

روایت عضو کنگره آمریکا از شدت خشونت‌های مسلحانه در این کشور

مَکسوِل فراست: من از ۱۵ سالگی تاکنون در ۶۰ مراسم یادبود قربانیان تیراندازی حاضر شدم. من درگیر سیاست شدم چون نمی‌خواستم در مدرسه قربانی تیراندازی شوم.

افشای جنایات عجیب دولت آمریکا

قانونی در ۳۱ ایالت آمریکا وجود داردکه پزشکان را مجبور به عقیم‌سازی افراد معلول می‌کند. در همین حال، در ۱۷ ایالت دیگر این قانون روی کودکان نیز اجرا می‌شود. همچنین گزارشی توسط مرکز گزارش‌های تحقیقاتی نشان داد که ایالات متحده بین سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۰ به پزشکان زندان‌ها ۱۴۷۴۶۰ دلار پرداخت کرد تا زنان زندانی را عقیم کنند.

مداخله نظامی مخفیانه انگلیس در ۱۹ کشور طی ۱۲ سال گذشته

یافته های یک پژوهش نشان می‌دهد که نیروهای ویژه انگلیس در ۱۲ سال گذشته در عملیات ‌های مخفیانه در ۱۹ کشور از جمله روسیه، سوریه، اوکراین و سودان شرکت داشتند. نیروهای ویژه به تروریست های سوری کمک می‎کردند. در اسناد لو رفته پنتاگون نیز آمده که پنجاه تن از نیروهای ویژه انگلیسی در اوایل سال ۲۰۲۳ در اوکراین حضور داشتند.

واکنش «قیلیچداراوغلو» به حمایت اوغان از اردوغان

کمال قلیچداراوغلو در واکنش به تصمیم سینان اوغان برای حمایت از اردوغان در دور دوم انتخابات ترکیه نوشت: مشخص شده است که چه کسی در کنار این کشور زیبا ایستاده است و چه کسی برای فروش آن اصرار دارد.

 

 

  • ارسال نظرات
  • پربازدیدترین ها آخرین اخبار
  • پربحث ترین ها پرطرفدارترین ها