۲۰۲۴ ۱۳ July - شنبه ۲۳ تير ۱۴۰۳
کد خبر: ۱۴۳۳
۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۹
رصد (828)

اندیشکده ها و رسانه های خارجی

۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۹
نویسنده : هیئت تحریریه سایت طنین

آخرین اخبار تحولات فلسطین

 • نماینده جنبش حماس در ایران: انتظارات فراوانی از سران عرب داشتیم و اجلاس اضطراری ریاض دستاوردی برای ما نداشت. جنایات جنگی رژیم صهیونیستی علیه کودکان فلسطینی با سطح حضور دیپلماتیک امت اسلام قابل مقایسه نیست و برای مقابله با رژیم صهیونیستی و جرایم جنگی این رژیم هم‌خوانی ندارد. حداقل ۴۰ درصد سوخت مورد نیاز رژیم صهیونیستی از ۳۰۰ هزار بشکه نفت روزانه تامین می‌شود و متاسفانه این سوخت از آفریقا و یا از آسیا و یا از بنادر ترکیه به اسراییل می‌آید.
 • سخنگوی انصارالله یمن: طی یک عملیات نظامی در دریای سرخ، یک کشتی رژیم صهیونیستیی را با خدمه اش توقیف و منتقل کردیم. همه کشتی های متعلق به رژیم صهیونیستی اهداف مشروع هستند. عملیات نظامی خود علیه دشمن صهیونیستی را تا پایان تجاوز آنها به غزه، ادامه می دهیم. رژیم صهیونیستی امنیت منطقه را تهدید می کند، جامعه جهانی باید تجاوزات رژیم صهیونیستی را متوقف کند. ما فقط کشتی های رژیم صهیونیستیی را تهدید می کنیم.
 • محمد البخیتی، عضو دفتر سیاسی انصارالله: دشمن رژیم صهیونیستی با چک سفید امضای آمریکا وارد جنگ غزه شد. آنها فکر می‌کردند هر طور که بخواهند می‌توانند رفتار کنند! بنابراین نبرد را به دریا کشاندیم تا در محاسبات خود تجدیدنظر کنند. یمن از پاسخ دشمن نمی‌ترسد، بلکه از عذاب خداوند می‌ترسد که اگر از غزه حمایت نکند، شاملش خواهد شد.
 • بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ادعا کرد:ربودن کشتی یک اقدام تروریستی از سوی ایران است؛ ما حمله ایران به یک کشتی بین‌المللی را به شدت محکوم می‌کنیم.
 • ارتش رژیم صهیونیستی: ربودن کشتی باری از سوی حوثی‌ها در نزدیکی یمن، در جنوب دریای سرخ، یک رویداد جهانی بسیار خطرناک است.کشتی ربوده شده با خدمه غیرنظامی بین‌المللی، ترکیه را برای رفتن به هند ترک کرد و هیچ رژیم صهیونیستیی در این کشتی نیست.
 • سخنگوی ارتش رژیم صهیونسیتی: چندین بار به جهان هشدار دادیم ایران سر هشت‌پا است و هر عمل تروریستی در خاورمیانه و جهان توسط رژیم نازی در ایران تامین می‌شود، این اقدام تروریستی ایران پیامدهای بین اللملی گسترده‌ای درباره امنیت حمل و نقل جهانی ایجاد می‌کند.
 • خبرگزاری فرانسه: کشتی توقیف شده توسط انصارالله به بندر سلیف در حدیده منتقل شد.
 • امیت سیگال، خبرنگار شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که کشتی تصرف شده توسط انصارالله یمن متعلق به رژیم صهیونیستی است و سرنشینان آن اسرائیلی نیستند و هدف یمنی‌ها وارد کردن ضربات سنگین به تجارت رژیم صهیونیستی است. کشتی توقیف شده توسط انصار الله یمن متعلق به آبراهام ونگار تاجر 74 ساله یهودی و موسس شرکت کشتی رانی "رای" در سرزمین هنای اشغالی است. او که به عنوان یکی از ثروتمندترین افراد در سرزمین های اشغالی شناخته می شود، مالک 12 کشتی باری حمل اتومبیل است. ونگار از افراد بسیار موثر در لابی اقتصادی رژیم صهیونیستی در کشورهای مختلف در زمینه تحریم ایران است و نقش قابل توجهی در تطمیع، تهدید و فشار به شرکت هایی را دارد که در دور زدن تحریم ها به ایران کمک می کنند. وی همچنین ارتباطات کاری با موساد دارد و در زمینه نفوذ به شرکت های اقتصادی وابسته به ایران به این سازمان اطلاعاتی کمک می کند.
 • بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط منابع حماس و همچنین رسانه‌های رژیم صهیونیستیی، آتش‌بسی ۵ روزه در غزه آغاز خواهد شد. در هر یک از روزهای آتش‌بس، ۱۰ اسیر رژیم صهیونیستیی آزاد خواهند شد و طرف مقابل نیز خواسته‌هایی را برآورده خواهد کرد. این آتش‌بس هنوز به‌صورت رسمی توسط مقامات مقاومت فلسطین در غزه تایید نشده است. در صورت صحت این ماجرا و اجرایی شدن آتش‌بس، این توافق شاید بتواند در نهایت منجر به پایان درگیری‌ها در غزه شود.
 • واشنگتن پست: توافق بر سر آتش بس ۵ روزه در غزه و آزادی زنان و کودکان حاصل شد.
 • روزنامه عبری "معاریو": پس از اینکه "ساکنان" شمال "خانه های خود" را ترک کردند، نصرالله تصمیم گرفت که هر کسی که در نوار مرزی حرکت می کند یک هدف است.
 • رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی در دولت ترامپ، پس از حملات متعدد به پایگاه های آمریکا، از بایدن انتقاد کرد و گفت این مایه شرمساری است. از زمان ورود بایدن به کاخ سفید، بیش از 150 حمله از این دست علیه نیروهای آمریکایی در منطقه خاورمیانه انجام شده است.
 • دولت مصر و الازهر: رژیم اشغالگر و تروریست تنها زبان قتل و کشتار و تجاوز به حقوق دیگران را می‌داند. همه آزادگان جهان را به یکپارچگی در مقابله با تروریسم صهیونیست‌ها و حامیان آن فرا می‌خوانیم. جهان و امت اسلامی و عربی در حق فلسطینیان کاری نکردند که در پیشگاه خداوند رو سفید باشند.
 • طاهر النونو مشاور رئیس دفتر سیاسی حماس اظهار داشت که تهدیدات اشغالگران صهیونیست و بنیامین نتانیاهو برای ترور رهبران حماس هیچ تأثیری در عزم و اراده این رهبران ندارد. وی گفت که این تهدیدات ما را نمی‌ترساند و این دلیل ورشکستی و شکست رژیم صهیونیستی است.
 • روزنامه عبری "رژیم صهیونیستی امروز": در توصیف دستاوردهای ارتش رژیم صهیونیستی در میدان غزه اغراق وجود دارد و این رویکرد خطرناکی است که منجر به سستی و آسیب زیادی به نیروهای حاضر در آنجا می شود.
 • وزیر امنیت داخلی رژیم‌صهیونیستی اعلام کرد، پیش‌نویس قانون اعدام اسرای فلسطینی را بررسی می‌کند. در این پیش‌نویس قانون آمده‌است: «برای هر فردی که عمداً یا غیرعمد باعث مرگ یک شهروند رژیم صهیونیستی با انگیزه نژادپرستانه یا نفرت و آسیب زدن به رژیم صهیونیستی شود، مجازات اعدام اعمال می‌شود.
 • کانال 12 عبری: تانک هایمان در غزه می سوزند، سربازانمان در شمال کشته می شوند و کشتی هایمان در یمن اسیر می شوند.
 • روزنامه عبری هاآرتص: بررسی‌های رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که جنگنده‌های نیروی هوایی در تاریخ هفتم اکتبر، رژیم صهیونیستیی‌های حاضر در پارتی صحرایی را هدف قرار داده‌اند.
 • دیلی تلگراف: سربازان ارتش رژیم صهیونیستی حین تفتیش بیمارستان الشفای غزه برای نشان دادن ادعایشان درخصوص وجود یک پایگاه حماس در زیر این بیمارستان، هیچ چیز پیدا نکردند.
 • روزنامه واشنگتن پست به نقل از مقام‌های صهیونیست نوشته است: ما انتظار داریم حمله زمینی در غزه سه ماه طول بکشد و اگر این زمان بیشتر شود، اقتصاد رژیم صهیونیستی دچار فروپاشی می‌شود.
 • «آویو کوخاوی» رئیس سابق ستاد ارتش رژیم صهیونیستی: اروپا و آمریکا نتیجه ای جز نابودی حماس را نمی‌پذیرند. جامعه جهانی با رهبری آمریکا باید بفهمد که نیاز است به ما زمان بدهد. خود آن ها یعنی اروپا و آمریکا و هر حکومت مدرن لیبرال دموکراتی نمی‌تواند نتیجه ای به جز از بین رفتن حماس را تحمل کند.
 • ارسال نظرات