۲۰۲۴ ۲۵ July - پنجشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳
کد خبر: ۱۹۰۸
۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۸
رصد (1101)

رسانه های داخلی

۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۸
نویسنده : هیئت تحریریه سایت طنین

آخرین اخبار مربوط به انتخابات ریاست جمهوری
- سعید جلیلی: رقابت‌ها تا روز انتخابات است و بعد از انتخابات همه باید به انتخاب مردم احترام بگذاریم. باید همۀ توانمان را به کار بگیریم و منتخب ملت را کمک کنیم تا با قدرت پیش برود.
- مسعود پزشکیان: ما به همه دست دوستی خواهیم داد و از همه برای اعتلای کشور استفاده خواهیم کرد. رقبا هم برادران ما هستند.
- محمد سعید احدیان، مشاور سیاسی قالیباف، با انتشار یادداشتی در شبکه اجتماعی ایکس، به خبر پیروزی مسعود پزشکیان در انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم، واکنش نشان داد و نوشت:انتخابات ۹۲ تکرار شد... به همین سادگی.
- بنابرآنچه تابناک روایت می‌کند، شنیده‌ها از ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان حاکی از آن است که محمدجواد آذری جهرمی برای تصدی معاون اولی رئیس جمهور در تلاش است و تقریبا نهایی شده است. همچنین
علی عبدالعلی زاده، رئیس ستاد انتخاباتی پزشکیان که در دولت خاتمی وزیر مسکن بوده است اعلام نموده هیچ سمتی در دولت پزشکیان نخواهد داشت. از سوی دیگر سید عباس عراقچی نیز برای تصدی وزارت امور خارجه نهایی شده است. همچنین از طیب نیا به عنوان فرمانده اقتصادی دولت احتمالی پزشکیان یاد می‌شود.
- محمدجواد ظریف از مشاوران مسعود پزشکیان رئیس جمهور منتخب در رقابت‌های انتخاباتی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس، با بازنشر تصویری مشترک از پزشکیان و خودش، نوشت: وامدار مردمیم.
- محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات سابق، با انتشار مطلبی در شبکه اجتماعی ایکس، به پیروزی
مسعود پزشکیان در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری واکنش داد و نوشت: خدا صاحب دلهاست، صداقت و پافشاری دکتر مسعود پزشکیان بر «عدالت» و راه مولا علی، دل‌های مردم را به او امیدوار کرد. خدا برایش ساخت تا بیاید و بنا بر وعده اش همه ایران را خانواده خودش بداند و پای «همه آنها» بایستد. این مرام او بزرگترین عامل موفقیتش بود. خدا توفیقش دهد.
- محمدرضا عارف، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس بنیاد امید ایرانیان: امید به اصلاح از درون.
گفت و گوی ملی و حل مسائل کشور از طریق ِ مشارکت عمومی، بار دیگر در سپهر ِ سیاسی کشور، طنین افکن شد.
- علی ربیعی در روزنامه اعتماد: کمپین‌های انتخاباتی نشان داد که جریان اصولگرایی دچار تحول بنیادینی شده است. نیروی اجتماعی جدیدی در بدنه اصولگرایی علیه بازیگران قدیمی شکل گرفته است. حذف شدن قالیباف و رأی بیشتر سعید جلیلی پیام‌های تبیینی زیادی را به دنبال دارد. به نظرم بخشی از آرای قالبیاف متکی بر ویژگی‌های شخصی و تبلیغاتی او بود نه ناشی از حمایت نیرو‌های اصولگرا.
- عباسعلی کدخدایی، عضو حقوقدان و رئیس پژوهشکده شورای نگهبان با اشاره به مشارکت ۵۰ درصدی مردم در انتخابات مرحله دوم چهاردهمین دوره ریاست جمهوری تاکید کرد: خط تحریم در این مرحله از انتخابات با شکست همراه شد. تلاش مخالفین یکبار دیگر با ناکامی روبرو شد.
- «علیرضا محمودی»، مسئول برگزاری انتخابات در خارج از کشور خبر داد که در دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، نسبت به دور اول، حضور رای‌دهندگان در اغلب نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور افزایش
۲۰ درصدی داشته است.
رفتار خشن و هتاکانه اپوزیسیون علیه رأی دهندگان ایرانی در خارج از کشور
همانند دور اول انتخابات، دیروز هم اراذل و اوباش وابسته به اپوزیسیون ایران در برخی از کشور‌ها با فحاشی و ایجاد مزاحمت سعی کردند مانع از مشارکت شهروندان ایرانی در انتخابات شوند. روزنامه ایران نوشت: در لندن، افراد وابسته به منافقین و سلطنت‌طلبان با ایجاد مزاحمت و فحاشی به شهروندان کشورمان سعی کردند مانع رأی‌دهی هموطنان خارج از کشور شوند. آنها پرچم رژیم منحوس صهیونیستی را در دست داشتند. همچنین یکی از عناصر ضدانقلاب پس از ورود غیرقانونی به شعبه اخذ رأی کنسولگری ایران و فحاشی و توهین به نظام اسلامی، با واکنش تند رأی‌دهندگان مواجه و به بیرون ساختمان رانده شد. او برای دریافت گوشی همراه خود دوباره مراجعه کرد و ضمن اقرار به اشتباه خود، تعهد داد که مزاحمت ایجاد نکند.
اذعان به شکست توسط اینترنشنال
کارشناسان اینترنشنال: مردم هنوز اعتمادشان را به حکومت از دست ندادند؛ ما هنوز راه درازی در پیش داریم، ادبیات از سر تکبرمان فقط مردم را بیشتر از ما دور کرد!
مراسم تحلیف پزشکیان چه زمانی برگزار می‌شود؟
علی اکبر رنجبرزاده نماینده مردم همدان در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به پیروزی مسعود پزشکیان در انتخابات ریاست‌جمهوری و تبریک به وی، گفت: مجلس این آمادگی را دارد که بعد از مراسم تنفیذ، در اولین فرصتی که تیم رئیس‌جمهور منتخب آمادگی داشته باشد، مراسم تحلیف را برگزار کند. وی درباره زمان معرفی کابینه به مجلس نیز گفت که این زمان بعد از مراسم تحلیف و با هماهنگی مجلس و دولت مشخص خواهد شد.

  • ارسال نظرات
  • پربازدیدترین ها آخرین اخبار
  • پربحث ترین ها پرطرفدارترین ها