۲۰۲۴ ۲۴ April - چهارشنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۴۳۶
۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۹
رسانه های داخلی

رصد (164)

۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۹
نویسنده : هیئت تحریریه سایت طنین

تشکیل پرونده برای دولتمردان روحانی در دادگاه ویژه کارکنان دولت

دادگاه رسیدگی به پرونده تخلفات تعدادی از دولتمردان حسن روحانی در دادگاه تخلفات اداری کارکنان دولت برگزار و موارد قضایی به آنها تفهیم اتهام شد. از چند ماه پیش روند رسیدگی به تخلفات دولتمردان یازدهم و دوازدهم آغاز شده و اخیرا سرعت بیشتری گرفته است.ارز 4200 تومانی، کرسنت و ضعف تولید و فروش نفت و گاز و عدم سرمایه گذاری لازم در این بخش ها و فسخ قراردادهای بین المللی در این زمینه، توسعه خط فقر و پول پاشی مدیران در شستا و سیاسی کاری ها در آن و همچنین افزایش قیمت مسکن و عدم اتمام پروژه مسکن مهر بخشی از موضوعات و تخلفاتی است که در دادگاه تخلفات اداری کارکنان دولت به مسئولان ارشد دولت حسن روحانی گوشزد شده است/ خبرگزاری برنا

درخواست برجامی چهره‌های مطرح اروپایی

۴۳ نفر از مقام‌های ارشد سابق کشورهای اروپایی نامه سرگشاده‌ای منتشر کردند و از آمریکا و ایران خواستار نشان‌دادن انعطاف در مذاکرات وین شدند.

واکنش وکیل میرحسین موسوی به برداشتن محدودیت های فیزیکی مقابل منزل وی

محسن رهامی از فعالین اصلاح طلب درباره برداشتن محدودیت های فیزیکی مقابل منزل میرحسین موسوی در گفت و گو با اعتماد گفت: تا جایی که من به عنوان وکیل محصورین اطلاع دارم در حال حاضر تنها، برخی محدودیت‌های موجود در کوچه اختر، پایان گرفته و محدودیت‌ هایی که برای ملاقات‌ها و رفت و آمدهای محصورین وجود داشت همچنان نیز ادامه دارد.

بنزین را لیتری ۵۰۰ تومان صادر کردند

جلیل سالاری معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش می گوید: متأسفانه دولت پیش با مصوبه‌ای هرگونه ذخیره‌سازی و ساخت مخزن را در حوزه فرآورده‌های رنگی ممنوع کرد و از سال ۹۲ تا امروز یک مخزن هم ساخته نشده بود، نتیجه هم این بود زمانی که ویروس کرونا شیوع پیدا کرد، بنزین را ۴ دلار صادر می‌کردیم؛ یعنی لیتری ۵۰۰ تومان که یک‌سوم قیمت عرضه داخلی می‌شد و قیمت‌های بازار با وجود آن حجم صادرات مزیت و منابعی که به کشور برگشت، بسیار ناچیز بود.

تحلیل اتاق بازرگانی تهران از چشم انداز تورم ایران

اتاق بازرگانی تهران در جدیدترین گزارش خود به بررسی چشم انداز رشد اقتصاد جهانی و اقتصاد ایران در سال‌های پیش‌‎روی پرداخته و نوشته است: تورم ایران که در سال ۱۴۰۰ حدود ۴۰ درصد بود، در سال ۱۴۰۱ به ۳۲ درصد و در سال ۱۴۰۲ به ۲۷.۵ درصد کاهش خواهد یافت و در افق پنج ساله نیز تورم ایران به طور میانگین ۲۵ درصد پیش‌بینی می‌شود.

سیاه نمایی از سیاست خارجی کشور

روزنامه شرق درمطلبی نوشت: «۹ ماه از روی‌کارآمدن دولت سیزدهم‌ می‌گذرد. از شعارهای دوره مبارزات انتخاباتی که فقط با نگاه پررنگ به "صندوق رأی" و "صندلی پاستور" بر زبان کاندیداها جاری می‌شود که بگذریم، به جرئت می‌توان ادعا کرد سیاست خارجی کشور در ۹ ماه اخیر در همه حوزه‌ها بلاتکلیف، سردرگم‌ و بی‌برنامه است.

فرار از واقعیت ها

روزنامه اعتماد نوشت: «اگر قرار بود، آقایان موسوی و کروبی بخواهند، پیگیر حقوق خود در انتخابات ۸۸ باشند، طی این مدت بیانیه و اطلاعیه می‌دادند. اما هم مهندس موسوی و هم آقای کروبی به دنبال افزایش آرامش و بهبود وضعیت کشور هستند.

خبرنگار صهیونیست: همه جزئیات فنی توافق هسته‌ای حل شده است

«آمیخای اشتاین» به نقل از منابعی، ضمن بیان این‌که همه جزئیات فنی توافق هسته‌ای حل شده، ادعا کرده تنها مسئله باقی مانده، بحث حذف سپاه پاسداران از فهرست «تروریستی» آمریکاست.

وزارت دفاع و کاخ سفید مخالف حذف سپاه از لیست تروریسم هستند

مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا: مخالفت پر سر و صدای اسرائیل با حذف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از فهرست FTO وزارت امور خارجه واقعاً یک عامل کلیدی در بحث یا تصمیم گیری بین نهادی در ایالات متحده نبود. عدم موافقت وزارت دفاع به خاطر عدم موافقت ایران با اعطای امتیازی از جمله عدم هدف قراردادن مقامات یکدیگر است.

  • ارسال نظرات
  • پربازدیدترین ها آخرین اخبار
  • پربحث ترین ها پرطرفدارترین ها