۲۰۲۴ ۲۴ April - چهارشنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۴۶۶
۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۵
رسانه های داخلی

رصد (184)

۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۵
نویسنده : هیئت تحریریه سایت طنین

افاضات جدید فائزه هاشمی

فائزه هاشمی: راه براندازی یا انقلاب یا کودتا است. انقلاب‌ها در تاریخ جهان نتایج خوبی به همراه نداشته‌اند. من انقلاب خودمان را خطا نمی‌دانم ولی خطاهای ما از شاه بیشتر شد و عملا انقلابی‌نمایان جایگزین انقلابیون شدند. کودتا هم معمولا توسط نظامیان صورت می‌گیرد و کار امثال من نیست. بنابراین به براندازی نمی‌اندیشم، شاید در دلم بدم نیاید تا مملکت نجات پیدا کند.

به هدف رسیدن با توجیهات عجیب!

روزنامه اعتماد در یادداشتی با عنوان «آنچه یک رئیس باید بداند!» به قلم «فیاض زاهد» مشاور ارشد اقتصادی در دولت روحانی و از بازداشت شدگان فتنه ۸۸ نوشت: «من در نوشته‌ای خطاب به رییس‌جمهور پیش‌بینی کرده بودم که بدون توافق برجام ماه عسل این دولت انقلابی به نوروز نخواهد رسید. از این بابت که پیش‌بینی‌ام درست بوده خوشحال نیستم. عمده شاخص‌های اقتصاد سیاسی نشان می‌دهد دولتی که در کمتر از یک سال با این حجم از بی‌اعتمادی عمومی روبرو شده، قادر به انجام ماموریت‌های بزرگ نیست. لذا پیشنهاد من آن است تا دیر نشده، اصلاحات مورد نظر را به توفیق در عرصه‌های بین‌المللی گره بزنید. با موفقیت در فرجام برجام امید، حلقه مفقوده در زندگی مردم این سامان را به آنها برگردانید»

واکنش همتی به شایعه ممانعت از حضورش در کلاب‌هاوس

عبدالناصر همتی در یادداشتی در توئیتر نوشت: من همواره نظراتم را درباره مسائل اقتصاد کشور در توئیتر و اینستا صریحا مطرح می‌کنم و از کسی هم واهمه ندارم. سوابق ماه‌های اخیر موید ادعایم است. شرایط کشور را هم به خوبی درک می‌کنم و به همین دلیل تصمیم گرفتم در فرصت دیگری در کلاب‌هاوس نظرات اقتصادی‌ام را مطرح و گفت و شنود داشته باشم.

تلاش برای پنهان کردن موفقیت های دولت سیزدهم

روزنامه شرق در مطلبی به قلم علی‌محمد نمازی، فعال و تحلیلگر سیاسی نوشت: « آقای رئیسی می‌گوید مقابله با کرونا در دولت سیزدهم مدیریت شد؛ در صورتی که اولا کرونا یک آغازی داشت و حالا در تمام جهان به پایانش نزدیک می‌شود و ثانیا عمده زحمات مبارزه با کرونا و تهیه واکسن و راه‌های ارتباطی با کشورهای مختلف برای خرید واکسن در دولت آقای روحانی صورت گرفت و بهتر بود آقای رئیسی برای تعریف از دولت خودش، زحمات دیگران را نادیده نمی‌گرفت و اگر پیروزی‌ای در موضوع مقابله با کرونا وجود دارد، بیشتر سهم این پیروزی برای دولت آقای روحانی است».

ذوالنور: روحانیون می‌توانند در سالم‌سازی نظام اقتصادی کشور نقش ایفا کنند

مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به دیگر نقش‌های روحانیت، گفت: امروز مشکلات معیشتی به شدت مردم را اذیت می‌کند و هر کدام از روحانیون به هر نحوی در سالم‌سازی نظام اقتصادی کشور، فعال‌سازی عرصه انقلاب، تشویق مردم به توحید و دیگر فعالیت‌ها می‌توانند نقش ایفا کنند، ما مسیر را ادامه می‌دهیم و ان شاءالله معیشت مردم و عزت آن‌ها حفظ شود و نظام اسلامی روز به روز تعالی بیشتری پیدا کند.

عبدالملکی: واردکنندگان بی‌وجدان منشأ فساد اقتصادی شده‌اند

عبدالملکی  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مشکلات در تخصیص و توزیع یارانه‌ها، گفت: دلالان و واردکنندگان بی‌وجدان از محل اعتبارات مربوط به یارانه، منشأ فساد اقتصادی شده‌اند. قاچاقچیان نیز از محل توزیع نادرست ارز، سود بسیاری برده‌اند و از سوی دیگر نیز بخشی از یارانه مردم ایران نصیب مردم برخی از کشورهای دیگر می‌شود. جالب است که تولیدکنندگان خارجی از دولت نظام جمهوری اسلامی، یارانه می‌گرفتند. میزان بهره‌مندی ثروتمندان و بالا شهرنشین‌ها از یارانه بیشتر از جنوب شهری‌هاست.

  • ارسال نظرات
  • پربازدیدترین ها آخرین اخبار
  • پربحث ترین ها پرطرفدارترین ها